EV05 Black Gloss
Dimensions: 18" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8.5 5-114.3 34.1 50
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | FE05E-1885-65BN+40C641 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 50 mm |
| CB | 34.1 |